Kuchnia

Convivium – kuchnia z półwyspem

Convivium – kuchnia z półwyspem
Convivium – kuchnia z półwyspem Convivium to otwarta przestrzeń. Kuchnia pomyślana jako zwinnie zorganizowana przestrzeń, gdzie bycie razem staje się czymś, czym można dzielić się

Convivium – kuchnia z półwyspem

Convivium to otwarta przestrzeń. Kuchnia pomyślana jako zwinnie zorganizowana przestrzeń, gdzie bycie razem staje się czymś, czym można dzielić się na nowo każdego dnia. To miejsce, w którym gotowanie zamienia się w rytuały i emocje.

Model Convivium marki Arclinea to kuchnia ciepła, przytulna i funkcjonalna. Z dużym wygodnym stołem i przemyślanym systemem półek biegnących wzdłuż blatu. Wyrafinowane materiały, dbałość o szczegóły, wyszukane kolory i spójność formy to ważne cechy kuchni o tradycyjnym charakterze. Odnajdziemy je w propozycji włoskiej marki, gdzie głównym motywem jest drewno tekowe – jako okładzina ścienna, wykończenie frontów szaf i otwartych półek oraz materiał, z którego wykonano stół w formie półwyspu.

W kuchni w wyraźny sposób zaakcentowana została strefa robocza. Gruby na 20 cm blat wykonany jest z polerowanego marmuru Portoro. Ma on rant, który zapobiega ściekaniu rozlanych płynów oraz system przesuwnych drewnianych desek oraz rusztów wykonanych z materiału PaperStone®. Wyżej zamontowane zostały półki Mensolinea i Mensoluce z anodyzowanego aluminium. To unikalne rozwiązanie Arclinea łączące różne funkcje: punktowego oświetlenia LED 3000K, wyciągu oparów, przechowywania różnego rodzaju akcesoriów. Natomiast w wysokiej zabudowie zainstalowane zostały piekarniki i lodówka. Znajdziemy tam także spiżarnię typu walk-in zajmującą narożnik.

Kuchnie Arclinea projektuje Antonio Citterio, a dwa modele można obejrzeć w warszawskim showroomie Kari-Mobili.

A to już wiesz?  Kuchenne inspiracje: Do jakich frontów pasują uchwyty w kolorze złota?

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy