Bankowość BIZNES

Euler Hermes oraz UniCredit ogłosiły partnerstwo

Euler Hermes oraz UniCredit ogłosiły partnerstwo
Euler Hermes i UniCredit wspierają włoską gospodarkę oraz małe i średnie

Data publikacji: 2016-08-11
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Euler Hermes oraz UniCredit ogłosiły partnerstwo
Kategoria: BIZNES, Bankowość

Euler Hermes i UniCredit wspierają włoską gospodarkę oraz małe i średnie przedsiębiorstwa

Euler Hermes oraz UniCredit ogłosiły partnerstwo BIZNES, Bankowość - Euler Hermes i UniCredit wspierają włoską gospodarkę oraz małe i średnie przedsiębiorstwa

Euler Hermes oraz UniCredit ogłosiły partnerstwo w zakresie kredytów kupieckich, którego celem jest dostarczanie narzędzi i usług dla włoskich małych i średnich przedsiębiorstw, mających wesprzeć je w perspektywie długoterminowej. 

Obecny ostrożny scenariusz naprawy gospodarczej przewidywany przez Euler Hermes zakłada, że z uwagi na pokaźną liczbę zaległych płatności, wysoki wskaźnik cyklu regulowania należności (średnio 93 dni w 2016 r.) oraz dużą liczbę spółek wszczynających postępowania upadłościowe (oczekiwana liczba spraw w 2016 roku: 13 500 – dwa razy tyle, ile w okresie sprzed kryzysu) ryzyko kredytowe pozostanie na wysokim poziomie. W związku z powyższym rozwój małych i średnich przedsiębiorstw we Włoszech wymaga zarówno dobrego zarządzania ryzykiem braku zapłaty jak i szeroko zakrojonych działań informacyjnych, które są kluczowymi czynnikami dla sektora a zarazem warunkiem konkurencyjności na rynkach krajowych i zagranicznych. 

„Dzięki połączeniu naszych metod oceny ryzyka i zarządzania oraz doświadczenia w obszarze odszkodowań i odzyskiwania należności z obecnością Grupy UniCredit na rynkach lokalnych, nasze partnerstwo to prawdziwa innowacja na rynku” – mówi Luca Burrafato, szefowa Euler Hermes na kraje śródziemnomorskie, Bliski Wschód i Afrykę. „To dynamiczny początek, który pozwoli nam lepiej spełniać rodzące się potrzeby włoskich przedsiębiorców. Razem możemy pomóc spółkom krajowym i eksportowym lepiej zarządzać przepływami środków pieniężnych i procesami zarządzania kredytowego, pozwalając im tym samym skupić się na rozwoju gospodarczym. Spójność stosunków pomiędzy spółką, bankiem a ubezpieczycielem kredytów sprzyja tworzeniu korzystnego łańcucha kredytowego, który w perspektywie długoterminowej, może przynieść korzyści całej włoskiej gospodarce.”

„Obok podstawowego wsparcia kredytowego, UniCredit od lat świadczy na rzecz spółek szeroki zakres usług uzupełniających, wspierając tym samym ich skuteczność i konkurencyjność” – dodaje Gabriele Piccini, Prezes UniCredit Italy na kraj. „Ubezpieczenia kredytów to skuteczne narzędzie, nieocenione przede wszystkim dla małych spółek, które umożliwia prowadzenie dogłębnych analiz portfeli kredytowych oraz optymalne zarządzanie strategią handlową.”

A to już wiesz?  Inwestowanie nadwyżek finansowych

W rok po pilotażowym starcie partnerstwa pomiędzy UniCredit a Euler Hermes, z usług ubezpieczenia kredytów, w tym m.in. oceny ryzyka i odzyskiwania długu, skorzystało 1 400 spółek we Włoszech. Usługi świadczone są za pośrednictwem łatwej w użyciu platformy cyfrowej, dopasowanej do potrzeb małych i mikro-przedsiębiorstw.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Euler Hermes oraz UniCredit ogłosiły partnerstwo BIZNES, Bankowość - Euler Hermes i UniCredit wspierają włoską gospodarkę oraz małe i średnie przedsiębiorstwa
Hashtagi: #BIZNES #Bankowość

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy