Aktualności

Wszędzie jest czysto – nawet po remoncie. Gotowy plan porządków po rewolucji w Twoim mieszkaniu

Wszędzie jest czysto – nawet po remoncie. Gotowy plan porządków po rewolucji w Twoim mieszkaniu
Informacja prasowa Wszędzie jest czysto – nawet po remoncie. Gotowy plan porządków po rewolucji w Twoim mieszkaniu VORWERK POLSKA Mając w planach remont mieszkania, naturalnie

Informacja prasowa

Wszędzie jest czysto – nawet po remoncie. Gotowy plan porządków po rewolucji w Twoim mieszkaniu VORWERK POLSKA

Mając w planach remont mieszkania, naturalnie skupiamy się na jego pożądanym efekcie – pachnącym nowością, nowym wnętrzu. Zanim to jednak nastąpi, musimy zmierzyć się z bałaganem, który towarzyszy całemu przedsięwzięciu. Niestety nawet drobne prace remontowe powodują osadzanie się w całym domu zanieczyszczeń takich jak kurz, pył, odłamki tynku czy inne resztki materiałów budowlanych. Jak radzić sobie ze sprzątaniem po mniejszych i większych modernizacjach wnętrz? Przygotuj dobry plan i wyposaż się w sprzęty, które porządki te ułatwią.

Jeszcze przed startem
Wiemy, że prace remontowe mogą być prawdziwym stresem dla domowników, dlatego warto rozplanować sobie schemat sprzątania. Na samym początku ogranicz rozprzestrzenianie i osadzanie się pyłu stosując folię malarską, którą kupisz w każdym sklepie budowlanym. Dokładnie zabezpiecz powierzchnie, a także meble, które pozostaną w pomieszczeniu, a których nie dasz rady przenieść np. do piwnicy czy innego pomieszczenia. Przestrzeń, gdzie akurat nie trwają prace naprawcze zabezpiecz przy wejściu podwójną warstwą folii (zmniejszysz tym samym ilość zanieczyszczeń wpadających do pokoju). Możesz też zakupić specjalne, łatwe w montażu foliowe drzwi przeciwpyłowe z wygodnym przejściem pośrodku. Nie zapominaj też o ochronie gniazdek i listew, szczególnie jeśli remont obejmuje malowanie.

Remontowi strażnicy porządku w pogotowiu
Podczas remontu dbaj o regularność. Staraj się często myć używane narzędzia, a także wietrz pomieszczenia. Pyły unoszą się w całym mieszkaniu, dlatego dobrze pamiętać o zagwarantowaniu ruchu powietrza, który częściowo wywieje je ze środka. Otwarte okno na pewno osłabi mocne zapachy, które pozostawiają po sobie farby i detergenty.

Przygotuj się do porządków gromadząc zapas szmat i ściereczek (możesz wykorzystać nieużywane, stare prześcieradła czy pościel). Z wyprzedzeniem zaopatrz się w środki na silniejsze zabrudzenia. Warto też pomyśleć o wielozadaniowym sprzęcie, który częściowo odciąży nas przy tak dużym przedsięwzięciu jakim jest remont. Idealnie sprawdzi się wielofunkcyjny systemu do utrzymania czystości Kobold VB100 od firmy Vorwerk. Sprzęt dokładnie poradzi sobie nawet z najbardziej opornymi zabrudzeniami, a do tego jest lekki i poręczny, co jest niezwykle istotne przy remoncie. Nie musisz już potykać się o plątaninę kabli, a odkurzacz masz zawsze pod ręką.
Przy dużym remoncie nie unikniesz ręcznego usunięcia większych zabrudzeń jak śmieci czy resztki gruzu. Musisz je najpierw zamieść. Z całą resztą poradzi sobie jednak dostępna w systemie Kobold specjalna przystawka 2-w-1, za pomocą której możesz jednocześnie sprzątać powierzchnię na mokro jak i na sucho. Odkurzacz został wyposażony w 3-stopniową moc akumulatora i 3 poziomy ssania. Dzięki odpowiednim końcówkom i akcesoriom zadbasz o wszystkie rodzaje powierzchni w swoim domu – nieważne czy będą to płytki w łazience, czy wymagający parkiet w salonie.

A to już wiesz?  Przyczepność i wytrzymałość osiągnięta w błyskawicznym tempie

Przydatne akcesoria

Kurz jest bezlitosny. Pomimo dokładnych zabezpieczeń zawsze znajdzie sposób, by się przez nie przedostać i osiąść na przedmiotach. Pamiętając o naczelnej zasadzie, by sprzątać od góry do dołu, zacznij usuwanie pyłu z sufitów, lamp i karniszy, a wsparciem w tym będzie rura teleskopowa podłączona do systemu Kobold VB100. Nawet jeśli nie we wszystkich pokojach przeprowadzasz remont pamiętaj, że kurz może osadzić się nawet na tapicerce ofoliowanej sofy, czy na łóżku w sypialni. Tu przyda się elektroszczotka do tapicerek, dzięki której kurz nie wiruje w powietrzu, a bezpiecznie znika w bezprzewodowym odkurzaczu. Podłączając do elektroszczotki odpowiednie końcówki pozbędziesz się też brudu z zakurzonego w trakcie remontu materaca w sypialniach.

By nadać wnętrzom charakteru i po remoncie postawić przysłowiową kropkę nad „i”, często decydujemy się ozdobić ściany obrazami, plakatami lub kreatywnymi grafikami. Nie obejdzie się tu bez użycia wiertarki i naruszenia struktury ściany. W takich przypadkach, w systemie Kobold VB100 przetestuj końcówkę, która posiada przystawkę wciągającą pył po wierceniu. Dzięki niej nie będzie ci potrzeba druga para rąk do trzymania odkurzacza, bo specjalna przyssawka utrzyma odkurzacz w pożądanym miejscu.

Sprzątanie po remoncie nie musi być utrapieniem. Z dobrym planem w głowie i wprowadzeniem prostych wskazówek szybciej nacieszysz się upragnioną przestrzenią, w której poczujesz się naprawdę dobrze!

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy