Aktualności

Szwedzkie pompy ciepła w ofercie Columbus

Szwedzkie pompy ciepła w ofercie Columbus
Połączenie fotowoltaiki z pompą ciepła to propozycja dla osób, które chcą mieć niezależny energetycznie, oszczędny i ekologiczny dom. Takie rozwiązanie udostępnia w swojej ofercie Columbus,

Połączenie fotowoltaiki z pompą ciepła to propozycja dla osób, które chcą mieć niezależny energetycznie, oszczędny i ekologiczny dom. Takie rozwiązanie udostępnia w swojej ofercie Columbus, w ramach pakietu GoComfort. Dodatkowo do 20 grudnia br. oferuje pompy ciepła w promocyjnej cenie. Oprócz najwyższej jakości paneli fotowoltaicznych Sunport 360 w technologii MWT, pakiet GoComfort obejmuje powietrzną pompę ciepła skandynawskiej marki NIBE. Pompa zapewnia ogrzewanie domu zimą, chłodzenie latem, a także produkcję ciepłej wody – to wszystko w ramach zasilania energią ze słońca.- Do działania pompy ciepła, oprócz agregowanego z zewnątrz powietrza, niezbędne jest zasilanie elektryczne.

W połączeniu z instalacją fotowoltaiczną, która wytwarza darmową i ekologiczną energię, pompa ciepła zapewnia znaczne oszczędności dla domowego budżetu. Co więcej, pompa zwiększa bieżącą konsumpcję energii elektrycznej z instalacji PV, a co za tym idzie – mniej nadwyżek wytworzonego prądu zostaje przekazanych do sieci– komentuje Tomasz Struzik, Specjalista ds. Pomp Ciepła w Columbus. Skandynawska technologia NIBE to największy dostawca urządzeń grzewczych w krajach skandynawskich, który cieszy się renomą w całej Europie oraz Ameryce Północnej. 30-letnie doświadczenie w doskonaleniu technologii i produkcji, najwyższe standardy urządzeń, wsparcie techniczne oraz stabilna, rozbudowana baza serwisowa sprawiają, że pompy ciepła tej marki znajdują się w czołówce najchętniej wybieranych urządzeń grzewczych.

Powietrzna pompa ciepła NIEBE F2120 oferowana przez Columbus, to flagowy modelszwedzkiej firmy, charakteryzujący się ponadprzeciętną efektywnością (o współczynniku SCOP powyżej 5.0), co oznacza niższe zużycie energii potrzebnej do pracy urządzenia. Produkt jest dostępny w czterech rodzajach mocy (8, 12, 16 i 20 kW), które można dobrać w zależności od potrzeb i wielkości budynku. Drugim modelem w ofercie jest F2040, dedykowany do mniejszych budynków, o mocach 6, 8, 12, 16 kW. Istotną zaletą obu urządzeń jest cicha praca, nieprzekraczająca 39 dB, oraz produkcja ciepła nawet przy bardzo niskich temperaturach do -25°C.

A to już wiesz?  Poświąteczne porządkowanie domu

Nie tylko ogrzewanie Powietrzna pompa ciepła NIBE, dostępna w ofercie Columbus, pozwala nie tylko na ogrzanie budynku, ale także na jego chłodzenie w okresie letnim.

Dodatkowo, zapewnia produkcję ciepłej wody użytkowej. Dzięki funkcji zdalnego monitoringu można w wygodny sposób przejrzeć cały system ogrzewania, c.w.u. i wentylacji budynku, a także sterować nim za pomocą aplikacji na urządzeniach mobilnych lub przez witrynę internetową. Pompa ciepła NIEBE pozwala na zmniejszenie kosztów ogrzewania domu i produkcji ciepłej wody nawet do 75%, w zależności od kilku czynników, tj. lokalizacji, wielkości domu, rodzaju ogrzewania oraz od korzystania z funkcji chłodzenia. – Inwestycja w powietrzne pompy ciepła, w porównaniu do pomp gruntowych, jest relatywnie niska, gdyż nie wymagają one dodatkowych prac ziemnych związanych z przygotowaniem dolnego źródła. Dzięki dotacji z programu „Czyste Powietrze”, można obniżyć cenę zakupu o ponad 14 tys. zł.

Dodatkowo, do 20 grudnia br. mamy w Columbus promocję, w ramach której pompę ciepła można nabyć w kwocie już od 10,5 tys. zł, po odliczeniu ulgi od dotacji–tłumaczy Tomasz Struzik. –Warto wspomnieć także, że wydatki poniesione na zakup i montaż pompy ciepła można odliczyć od podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej.

Informacje o Spółce
Columbus Energy S.A. to wiodący dostawca usług na rynku nowoczesnej energetyki. Spółka oferuje kompleksowe rozwiązania z zakresu energii odnawialnej dla gospodarstw domowych i biznesu oraz realizuje długoterminowe inwestycje w farmy fotowoltaiczne. Firma wyznacza standardy jakości, stawia na nowoczesną technologię i troszczy się o klienta na wszystkich etapach realizacji. Columbus Energy S.A. jest notowany na rynku NewConnect. Coroczny, dynamiczny wzrost przychodów Spółki plasuje ją wśród największych udziałowców rynku instalacji fotowoltaicznych w Polsce.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy