Aktualności

Stworzony do startów na najdłuższych dystansach – EnduroTM

Stworzony do startów na najdłuższych dystansach – EnduroTM
POKONAJ ULTRA DYSTANS Z GARMIN ENDURO – NOWYM ULTRAWYDAJNYM ZEGARKIEM OD GARMIN Stworzony do startów na najdłuższych dystansach. Garmin Enduro oprócz zaawansowanych funkcji treningowych oferuje

POKONAJ ULTRA DYSTANS Z GARMIN ENDURO
– NOWYM ULTRAWYDAJNYM ZEGARKIEM OD GARMIN

Stworzony do startów na najdłuższych dystansach. Garmin Enduro oprócz zaawansowanych funkcji treningowych oferuje żywotność baterii mierzoną w tygodniach, a wszystko to w superlekkiej i solidnej obudowie.

Garmin zaprezentował dziś EnduroTM – ultrawydajny smartwatch GPS z personalizowanymi profilami zarządzania energią oraz soczewką Power Glass™, która wykorzystuje promienie słoneczne do wydłużenia czasu pracy na jednym ładowaniu aż do 65 dni1. Enduro wprowadza nowe funkcje ukierunkowane na bieganie w terenie, które umożliwiają jeszcze lepsze monitorowanie wydajności oraz optymalne rozplanowanie wysiłku i cyklu treningowego.

„Enduro powstał po to, aby biegacze i rowerzyści mieli pewność, że ich zegarek będzie monitorował wysiłek na całym dystansie podczas długich sesji treningowych i startów ultra. Unikalne funkcje treningowe ułatwiają pracę nad poprawą wyników, a superwydajna bateria pozwala skupić się na rywalizacji podczas startu.” – mówi Dan Bartel, wiceprezes ds. sprzedaży na świecie w firmie Garmin.

Stworzony z myślą o sportach wytrzymałościowych, lekki i solidny smartwatch Enduro ma nowy, nylonowy pasek UltraFit oraz opcjonalny tytanowy bezel z powłoką DLC. Personalizowane ustawienia pozwalają sportowcom dostosować funkcje tak, aby osiągnąć najdłuższy dotychczas czas pracy baterii w zegarkach Garmin – wynosi ona do 65 dni w trybie smartwatcha z ładowaniem solarnym, do 80 godzin w trybie GPS i do 1 roku w trybie oszczędzania baterii.

Wejdź na wyższy poziom treningu

Enduro ma kilka nowych narzędzi treningowych, które przydadzą się podczas wysiłku w wymagającym terenie. Tradycyjne funkcje znane z multisportowych zegarków zostały przystosowane do charakterystyki treningu wytrzymałościowego:

• Pułap tlenowy dostosowany do biegów trailowych: kontroluj poziom sprawności sercowo-naczyniowej z nowym parametrem, który automatycznie dostosowuje wartość pułapu tleonowego w zależności od warunków na szlaku. Wartość parametru dostosowywana jest również do temperatury oraz stopnia aklimatyzacji wysokościowej.
• Udoskonalona funkcja ClimbProTM: korzystaj z informacji o podbiegach w czasie rzeczywistym, sprawdzając jego nachylenie, długość i wzrost wysokości. Rozbudowana funkcjonalność ClimbPro dostarcza także informacji o sposobie pokonywania zbiegu lub zjazdu.
• Licznik czasu odpoczynku: wybierz aktywność Ultrarun i kontroluj czas spędzony w punktach żywieniowych.
• Kolarstwo górskie: śledź szczegóły każdej jazdy MTB za pomocą funkcji Grit & Flow, która mierzy czas oraz ocenia poziom trudności trasy i efektywność przejazdu, prezentując wynik do pobicia podczas następnej próby.
• Regeneracja: zachowanie odpowiedniego czasu odpoczynku jest kluczowe do poprawy swoich wyników. Na podstawie pomiarów zdrowia, snu i obciążenia treningowego, wbudowana funkcja czasu regeneracji podpowie, jak długo należy odpoczywać przed następną wymagającą sesją treningową.
• Sugestie treningowe: wygodne wskazówki oparte o dane stanu wytrenowania i aktualnego obciążenia treningowego ułatwiają pracę nad poprawą kondycji.

A to już wiesz?  Eko dom w górach wygrała

Całodobowe monitorowanie zdrowia i kondycji

Innowacyjne funkcje zdrowotne i wellness w Garmin Enduro to m.in. nadgarstkowy pomiar tętna2, czujnik Pulse Ox3, który umożliwia oszacowanie aklimatyzacji wysokościowej oraz zaawansowane monitorowanie snu. Dodatkowo, wygodna funkcja Body Battery™, umożlwia oszacowanie rezerw energii, co pomaga optymalnie zaplanować treningi i czas odpoczynku.

Bądź na bieżąco także poza szlakiem

Funkcje nawigacyjne w Enduro zostały oparte o łączność z wieloma systemami nawigacji satelitarnej, co umożlwia dokładne śledzenie pozycji w warunkach, w których dane z GPS nie wystarczą. Dodatkowo, zegarek ma wbudowane czujniki ABC – wysokościomierz, barometr i 3-osiowy kompas elektroniczny, które ułatwiają orientację w terenie.

Po sparowaniu z komunikatorem satelitarnym Garmin inReach® Mini użytkownicy mogą wysyłać i odbierać wiadomości tekstowe bezpośrednio z zegarka oraz na bieżąco udostępniać swoją lokalizację, nawet podczas startów i treningów w miejscach, które są poza zasięgiem sieci komórkowej. InReach Mini jest lekki, kompaktowy i można go łatwo przypiąć do plecaka lub kamizelki. Oprócz dwukierunkowego przesyłania wiadomości tekstowych i udostępniania lokalizacji, inReach Mini umożlwia nadanie interaktywnego sygnału SOS. Po aktywacji SOS, koordynator akcji ratunkowej może śledzić lokalizację urządzenia, powiadomić służby ratownicze w okolicy i koordynować koordynować przekazywanie informacji do wybranych kontaktów alarmowych do momentu zakończenia akcji.

Enduro dostepny jest w dwóch wariantach w cenach od 799.99€ do 899.99€. Aby dowiedzieć się więcej sprawdź stronę garmin.com/enduro.

1Podczas noszenia przez cały dzień przy zachowaniu 3 godzin ekspozycji na słońce w natężeniu 50,000 luksów.
2Dokładność pomiarów aktywności i kondycji fizycznej
3To nie jest urządzenie medyczne i nie powinno być stosowane do pomiaru jakiegokolwiek stanu chorobowego; aby dowiedzieć się więcej sprawdź Garmin.com/ataccuracy. Pulse Ox nie jest dostępny we wszystkich krajach.
4Wymagana aktywna subskrypcja usług satelitarnych. Niektóre jurysdykcje regulują lub zakazują korzystania z urządzeń komunikacji satelitarnej. Użytkownik jest odpowiedzialny za znajomość i przestrzeganie wszystkich obowiązujących przepisów prawa w krajach, w których urządzenie do komunikacji satelitarnej jest przeznaczone do użytku.

A to już wiesz?  Dekoracje, lampy, wazony Monnarita – naturalnie piękne

###

O Garmin International:
Garmin International Inc. jest spółką zależną od Garmin Ltd. (Nasdaq: GRMN). Garmin Ltd. jest zarejestrowany w Szwajcarii, a spółki od niego zależne znajdują się Stanach Zjednoczonych, na Tajwanie oraz w Zjednoczonym Królestwie. Garmin i inReach są zarejestrowanymi znakami handlowymi, a Enduro, Body Battery i Garmin Connect są znakami towarowymi należącymi do Garmin Ltd. oraz spółek od niego zależnych. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy