Aktualności

Przyczepność i wytrzymałość osiągnięta w błyskawicznym tempie

Szeroki zakres grubości warstwy kleju (od 2 do 15 mm) pozwala na cienkowarstwowe przyklejenie okładzin, zarówno na równym, jak i nierównym podłożu (w tym przypadku musi być poprzedzone szpachlowaniem wyrównującym). Możliwe jest również grubowarstwowe przyklejanie okładzin na nierównym podłożu – bez szpachlowania

Łódź, 24 września 2020 r.

Informacja prasowa

ATLAS GEOFLEX EXPRESS.
Przyczepność i wytrzymałość osiągnięta w błyskawicznym tempie

Nowy produkt ATLASA, GEOFLEX EXPRESS, umożliwia wejście na płytki oraz fugowanie już po dwóch godzinach od aplikacji okładziny. Jest to jeden z najszybszych klejów dostępnych na rynku. Dzięki niemu realizowanie prac w zmiennych warunkach atmosferycznych staje się szybkie i bezpieczne.

ATLAS GEOFLEX EXPRESS jest doskonałym uzupełnieniem znanych i lubianych przez fachowców klejów wytwarzanych w unikalnej technologii żelowej. Są to produkty ATLAS GEOFLEX, ATLAS GEOFLEX BIAŁY oraz ATLAS ULTRA GEOFLEX.

Wejście na płytki i fugowanie możliwe już po dwóch godzinach od ich przyklejenia!
Czym wyróżnia się nowy klej z rodziny GEOFLEX? To idealne rozwiązanie, które można zastosować w miejscach, gdzie zależy nam na jak najszybszym użytkowaniu powierzchni. Chodzi np. o schody, łazienki balkony i tarasy. ATLAS GEOFLEX EXPRESS idealnie sprawdzi się w szybkich pracach naprawczych (np. glazurniczych), które można prowadzić bez wyłączania obiektu z użytkowania. Jest to szczególnie istotne w często uczęszczanych miejscach, choćby galeriach handlowych. Jego użycie pozwala na błyskawiczne wejście na płytki oraz fugowanie. Jest to możliwe już po dwóch godzinach od momentu położenia okładziny.

Szeroki zakres grubości warstwy kleju (od 2 do 15 mm) pozwala na cienkowarstwowe przyklejenie okładzin, zarówno na równym, jak i nierównym podłożu (w tym przypadku musi być poprzedzone szpachlowaniem wyrównującym). Możliwe jest również grubowarstwowe przyklejanie okładzin na nierównym podłożu – bez szpachlowania wyrównawczego.

Zerowy spływ okładziny i skurcz kleju pod płytką
Stosowanie kleju ATLAS GEOFLEX EXPRESS ogranicza do zera spływ okładziny. Dzięki temu możliwe staje się klejenie okładziny „od góry”, bez konieczności jej podparcia na etapie montażu. Nie występuje także skurcz kleju pod płytkami. Dzięki temu nie osiadają/zapadają się i cała powierzchnia okładziny jest równa. Nie dochodzi do obniżenia poziomu doklejanych płytek (po ich związaniu). Nowy produkt z rodziny GEOFLEX jest także odporny na zmienne warunki atmosferyczne. Prace prowadzone są szybko i bezpiecznie. ATLAS GEOFLEX EXPRESS można stosować od +5oC do +35 oC.

A to już wiesz?  Jak kompleksowo zabezpieczyć dom?

Konsystencja dostosowana do indywidualnych preferencji
ATLAS GEOFLEX EXPRESS umożliwia wygodny montaż płytek ceramicznych i kamiennych, gresu oraz mozaiki. Zapewnia idealny rozpływ pod płytką na powierzchniach poziomych i brak spływu nawet przy dużych formatach na ścianach. Jest idealny do stosowania w ciągach komunikacyjnych, łazienkach, na balkonach i tarasach. Bez problemu poradzi sobie nawet na trudnych podłożach, takich jak stare płytki, lastryko, płyty g-k, hydroizolacje, ogrzewanie podłogowe, beton i OSB. Fachowcy z pewnością docenią możliwość dostosowania konsystencji kleju do ich indywidualnych preferencji oraz potrzeb wynikających z konkretnego zastosowania. Wodę można dozować w znacznie szerszym zakresie niż w przypadku klejów tradycyjnych.

Najważniejsze cechy:
 wejście na płytki i możliwość fugowania już po dwóch godzinach
 do płytek ceramicznych, kamiennych, gresu, mozaiki
 możliwość zastosowania w ciągach komunikacyjnych, łazienkach, kuchniach, na balkonach i tarasach
 idealny rozpływ i brak spływu – nawet przy dużych formatach
 na trudne podłoża: stare płytki, lastryko, płyty g-k, hydroizolacje, ogrzewanie podłogowe, beton i OSB
 szeroki zakres wody zarobowej – dostosowanie konsystencji do potrzeb użytkownika
 do każdego rodzaju płytek: małego, średniego i dużego formatu
 możliwość aplikacji w zakresie +5oC do +35oC

ATLAS GEOFLEX EXPRESS jest dostępny w workach foliowych (22,5 oraz 25 kg) oraz torbach alubag (5 kg).
Więcej informacji na temat ATLASA GEOFLEX EXPRESS można znaleźć na stronie www.atlas.com.pl oraz www.technologia-zelowa.com.pl.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy