BIZNES Finanse

Rzetelni przedsiębiorcy mimo pandemii

Rzetelni przedsiębiorcy mimo pandemii
225 firm z całej Polski odebrało złote i diamentowe Certyfikaty Rzetelności podczas jubileuszowej X gali, która w tym roku ze względu na pandemię odbyła się w

Data publikacji: 2020-12-21
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Rzetelni przedsiębiorcy mimo pandemii
Kategoria: BIZNES, Finanse

225 firm z całej Polski odebrało złote i diamentowe Certyfikaty Rzetelności podczas jubileuszowej X gali, która w tym roku ze względu na pandemię odbyła się w Internecie.

Rzetelni przedsiębiorcy mimo pandemii BIZNES, Finanse - 225 firm z całej Polski odebrało złote i diamentowe Certyfikaty Rzetelności podczas jubileuszowej X gali, która w tym roku ze względu na pandemię odbyła się w Internecie.

225 firm z całej Polski odebrało Złote i Diamentowe Certyfikaty Rzetelności podczas jubileuszowej X gali, która w tym roku ze względu na pandemię odbyła się w Internecie. Tegoroczna uroczystość była jednak wyjątkowa nie tylko z tego powodu – uczciwych przedsiębiorców uhonorowanych specjalnymi wyróżnieniami było w tym roku blisko 90 więcej niż w 2019 r. I to wbrew coraz częstszemu wykorzystywaniu pandemii jako pretekstu do nieetycznych zachowań w biznesie.

Jak wynika z badania „Nieetyczne zachowania firm podczas pandemii” przeprowadzonego przez Keralla Research na zlecenie Rzetelnej Firmy, co czwarty przedsiębiorca z sektora MŚP w czasie pandemii dostrzega nieetyczne zachowania wśród swoich kontrahentów. Do najczęściej podawanych przykładów takich zachowań należy niewywiązywanie się ze zobowiązań, w tym terminów płatności (46,5%).  Na drugim miejscu znalazło się narzucanie niekorzystanych warunków współpracy, w tym na przykład długich terminów płatności (35%). Co czwarty przedsiębiorca jako niewłaściwe zachowanie podawał renegocjację umów pod pretekstem epidemii.

– Przed takim zachowaniem z pewnością uchronią się kontrahenci przedsiębiorstw zrzeszonych w programie Rzetelna Firma, a więc takich, którzy uczciwość w biznesie i transparentność płatniczą oraz jasne warunki współpracy stawiają nad wszystko inne. Każdego roku nagradzamy najrzetelniejszych przedsiębiorców. To wyróżnienie jest niezwykle cenne zwłaszcza dziś, w tak niepewnym dla polskich firm czasie. Z badań Rzetelnej Firmy wynika, że 22 proc. przedsiębiorców mówi, że ma pieniądze, ale nie płaci, ponieważ chce je zachować na czarną godzinę. Nasi laureaci nie dopuszczają się takich praktyk. Funkcjonują w tym trudnym czasie i nieustannie budują rzetelność w biznesie oraz promują uczciwe zachowania. Za co należą im się gratulacje i jak nigdy to wyjątkowe wyróżnienie, jakim są Certyfikaty Rzetelności – mówi Paweł Prządka, wiceprezes Zarządu Kaczmarski Group, który pełnił rolę gospodarza gali.

A to już wiesz?  Kredyt Inkaso: 85 proc. klientów zainteresowanych usługą PayByLink

W Programie Rzetelna Firma mogą uczestniczyć przedsiębiorcy, którzy nie widnieją na liście dłużników Krajowego Rejestru Długów. Ich docenienie jest bardzo ważne, zwłaszcza, że 57% Polaków rozpoznaje Certyfikat Rzetelnej Firmy. A w tym niepewnym czasie przedsiębiorcy i konsumenci potrzebują odnieść się do czegoś stałego i gwarantującego rzetelność. Dlatego chętniej będą wybierać produkty i usługi cenionych oraz wyróżnianych firm.

W związku z pandemią jubileuszowa Gala Złotych Certyfikatów Rzetelności odbyła się w sieci. Uroczystość prowadził Marcin Prokop, a honory gospodarza czynił Paweł Prządka, wiceprezes Zarządu Kaczmarski Group, w ramach którego działa Rzetelna Firma. Rozdano 225 Certyfikatów Rzetelności, w tym 181 Złotych Certyfikatów, które wręczyła Paulina Waniak, kierownik Centrum Obsługi Klienta w Kaczmarski Group. 44 Diamentowe Certyfikaty Rzetelności, dla firm które uzyskały Złoty Certyfikat przez kolejne 5 lat, wręczyła Magdalena Kamińska, dyrektor Departamentu Sprzedaży. Techniczną organizacją uroczystości z się agencja September Events.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Rzetelni przedsiębiorcy mimo pandemii BIZNES, Finanse - 225 firm z całej Polski odebrało złote i diamentowe Certyfikaty Rzetelności podczas jubileuszowej X gali, która w tym roku ze względu na pandemię odbyła się w Internecie.
Hashtagi: #BIZNES #Finanse

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy