BIZNES Finanse

Śmiało patrzę na możliwości współpracy z USA

Śmiało patrzę na możliwości współpracy z USA
Przełom stycznia i lutego 2014 to okres wzmożonej aktywności Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce. American Chamber of Commerce in Poland - AmCham jest obecna w Polsce od 1990 roku. Celem działania Izby jest aktywne promowanie amerykańskich inwestycji w

Data publikacji: 2014-02-12
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Śmiało patrzę na możliwości współpracy z USA
Kategoria: BIZNES, Finanse

Przełom stycznia i lutego 2014 to okres wzmożonej aktywności Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce. American Chamber of Commerce in Poland – AmCham jest obecna w Polsce od 1990 roku. Celem działania Izby jest aktywne promowanie amerykańskich inwestycji w Polsce.

Śmiało patrzę na możliwości współpracy z USA BIZNES, Finanse - Przełom stycznia i lutego 2014 to okres wzmożonej aktywności Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce. American Chamber of Commerce in Poland - AmCham jest obecna w Polsce od 1990 roku. Celem działania Izby jest aktywne promowanie amerykańskich inwestycji w Polsce.

Udział w spotkaniach organizowanych przez AmCham to bogata merytoryka paneli dyskusyjnych, a także doskonała atmosfera i możliwość bezpośredniego kontaktu z biznesmenami reprezentującymi rynek USA i amerykańskie inwestycje w Polsce. W styczniu i lutym uczestniczyłem w aż 3 takich spotkaniach i zawsze z korzyścią dla prowadzonych przeze mnie biznesów. Śmiało patrzę na możliwości rozwoju współpracy z USA – podsumował swój udział w wydarzeniach Krzysztof Sadecki.

Najbliższe dwanaście miesięcy będzie dla Polski szczególne. W tym roku obchodzimy aż trzy ważne rocznice: 25-lecie polskiej transformacji ustrojowej, 15-lecie wstąpienia do NATO oraz 10-lecie akcesji do UE. Z tej okazji Amerykańska Izba Handlowa w Polsce zorganizowała 15 stycznia panel dyskusyjny, podczas którego omawiane były zarówno dorobek, jak i perspektywy rozwoju współpracy polsko-amerykańskiej. W spotkaniu poświęconemu rozwojowi polskiej demokracji i gospodarki wzięli udział przedstawiciele świata biznesu, nauki oraz polityki.  Gośćmi specjalnymi byli: prof. Stanisław Gomułka – Główny Ekonomista Business Center Club, Minister Jacek Michałowski – Szef Kancelarii Prezydenta RP oraz Marek Kapuściński – Wiceprezydent i Prezes Zarządu P&G w Polsce i Europie Centralnej. Paneliści mówili o wielkim osiągnięciu Polski i Polaków, jakim była zmiana ustroju polityczno-gospodarczego oraz o trwającej od tego czasu współpracy z amerykańskimi przedsiębiorcami.

Podczas organizowanego 5 lutego przez AmCham spotkania nt. reformy finansów publicznych i administracji podatkowej Krzysztof Sadecki miał możliwość bezpośredniej rozmowy z Ministrem Finansów Mateuszem Szczurkiem.
To było bardzo cenne spotkanie, podczas którego można było uzyskać cenną wiedzę o wyzwaniach stojących przed resortem finansów w zakresie wymiany handlowej i rynku inwestycyjnego, a także potencjalnych korzyści z przystąpienia do unii bankowej. Takie informacje z pierwszej ręki są szczególnie cenne dla mnie, jako specjalisty od alternatywnych rynków inwestycyjnych – powiedział po spotkaniu Krzysztof Sadecki.

A to już wiesz?  Czy warto czekać na przedawnienie zobowiązań?

7 lutego w Hotelu Hilton odbyła się Konferencja TTIP – szanse i możliwości dla biznesu w Polsce. To ważne wydarzenie dla przyszłości naszej gospodarki – powiedział Krzysztof Sadecki będący uczestnikiem wydarzenia.
Z przedstawionych na konferencji dokumentów wynika, że umowa w sprawie inwestycji i handlu pomiędzy Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi (TTIP), jako siła napędowa największego globalnego porozumienia handlowego, jest inicjatywą, której odpowiedni czas właśnie nadszedł. Przyczyny ekonomiczne i polityczne nadały jej impet i szansę na sukces.
Bliższe spojrzenie na obie strony Atlantyku pokazuje funkcjonowanie dwóch różnych systemów regulacyjnych, których cele są generalnie takie same, tj. zarządzanie, promowanie i chronienie krajowych konsumentów i gospodarek. Systemy te, dodatkowo ujawniają różne przekonania i wartości stosowane w danej gospodarce tworząc w ten sposób odrębne systemy regulacyjne generujące podwójne standardy i wymagania dla firm zaangażowanych w biznes transatlantycki.
Trzeba pamiętać, że przyjęte rozwiązania i standardy, po wprowadzeniu w życie, będą miały ogromny wpływ na relacje transatlantyckie i mogą mieć znaczny wpływ na gospodarkę światową. Poprzez efekt kreacji handlu, TTIP będzie pozytywnie wpływać na relacje handlowe Polski z USA i innymi krajami. Znosząc pozataryfowe i inwestycyjne bariery, TTIP, może również stymulować napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Polski.
Niektóre sektory gospodarki, w których bariery handlowe są szczególnie silne, takie jak przemysł samochodowy, chemiczny, spożywczy i farmaceutyczny, mogą wiele zyskać. Wydaje się, że zniwelowanie barier handlowych i administracyjnych będzie miało największe znaczenie dla polskich MŚP, stwarzając nowe możliwości dla wymiany handlowej po obu stronach Atlantyku. Mając to na uwadze, polski rząd i środowiska biznesu, powinny uważnie obserwować przebieg prac nad TTIP.

 

Więcej informacji: www.GoodPress.eu/Krzysztof-Sadecki

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Śmiało patrzę na możliwości współpracy z USA BIZNES, Finanse - Przełom stycznia i lutego 2014 to okres wzmożonej aktywności Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce. American Chamber of Commerce in Poland - AmCham jest obecna w Polsce od 1990 roku. Celem działania Izby jest aktywne promowanie amerykańskich inwestycji w Polsce.
Hashtagi: #BIZNES #Finanse

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy