Meble Stoły

Stoły, stoliki Smalto. Ku czystej formie

Stoły, stoliki Smalto. Ku czystej formie
Stoły, stoliki Smalto. Ku czystej formie Stół gromadzi wokół siebie rodzinne życie. Jego archetyp jest silny, jednak pozostawia pole do kreatywnego dopasowania go do współczesnych

Stoły, stoliki Smalto. Ku czystej formie

Stół gromadzi wokół siebie rodzinne życie. Jego archetyp jest silny, jednak pozostawia pole do kreatywnego dopasowania go do współczesnych oczekiwań. Współpracujący z marką Knoll projektanci Edward Barber i Jay Osgerby potraktowali go jako ćwiczenie z czystości i prostoty formy.

Dwoje eksperymentatorów
Dwóch przyjaciół, których połączyła wspólna pasja do projektowania, współpracuje z marką Knoll już od wielu lat. Efektem tego są ciekawe kolekcje, w których zauważyć można zamiłowanie do eksperymentowania z materiałem, kolorem, procesami przemysłowymi i technologicznymi. Odzwierciedla je również seria stołów i stolików Smalto. Na wskroś współczesna, a przy tym odwołująca się do ikonicznych wzorców mebla, bez którego dom nie istnieje.

– Pewnym zaskoczeniem może być to, że stoły Smalto są wykonane w całości z emaliowanej stali. To dość nietypowe wykończenie jak na mebel. Dzięki temu ich kolorystyka jest wyrazista i głęboka. Szarości, zielenie, niebieski czy odcień dojrzałego bakłażana. I szlachetny połysk, który sprawia, że blat Smalto chce się dotknąć. – komentują Dorota Kuć i Karina Snuszka z pracowni MoodWorks.

Rzeźbiarska forma
Odwołujące się do klasyków wzornictwa, stoły Smalto charakteryzuje innowacyjne podejście techniczne, wykorzystujące rzeźbiarski potencjał materiału. Są one zarówno lekkie w wizualnym odbiorze, jak i trwałe i stabilne. Blat ze swoimi miękkimi zaokrągleniami znajduje się w idealnej proporcji z nogami w kształcie walca. Podobnie jest w przypadku wersji niskiej stołu z okrągłym blatem, w której te wyważone proporcje są równie czytelne. Stabilna kompozycja nadaje stolikom wyrafinowany, ale i dyskretny wygląd.

Uniwersalny potencjał
Kolekcja Barbera i Osgerby jest doskonałym połączeniem innowacji stylistycznej i starannego wykonania. Wynikiem procesu formowania metalu przy użyciu wysokich temperatur w celu osiągnięcia efektu porównywalnego do zeszklenia. Smalto mają wyrazisty i graficzny, ale równocześnie przyjazny wygląd. Wpisują się w rozmaite wnętrza i z łatwością można do nich dopasować klasyczne czy nowoczesne krzesła. Idealnie prezentują się w jadalni, a niski, okrągły stolik funkcjonalnie pasuje do stref wypoczynku w domu. Modele z linii łatwo dopasować do swoich potrzeb. Dostępne są w różnych rozmiarach, wysokościach i kolorach. A markę Knoll znajdziemy w warszawskim showroomie MOOD

A to już wiesz?  Dodatki z drewna – wspólny mianownik różnych stylów

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy