BIZNES Finanse

Provema nowym członkiem Polskiej Organizacji Niebankowych Instytucji Płatności

Provema dołączyła do grona członków Polskiej Organizacji Niebankowych Instytucji Płatności, zrzeszającej firmy z branży

Data publikacji: 2020-04-09
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Provema nowym członkiem Polskiej Organizacji Niebankowych Instytucji Płatności
Kategoria: BIZNES, Finanse

Provema dołączyła do grona członków Polskiej Organizacji Niebankowych Instytucji Płatności, zrzeszającej firmy z branży płatniczej.

Provema nowym członkiem Polskiej Organizacji Niebankowych Instytucji Płatności BIZNES, Finanse - Provema dołączyła do grona członków Polskiej Organizacji Niebankowych Instytucji Płatności, zrzeszającej firmy z branży płatniczej.

Provema dołączyła do grona członków Polskiej Organizacji Niebankowych Instytucji Płatności, zrzeszającej firmy z branży płatniczej. Podstawowym celem Organizacji jest ochrona wspólnych praw i reprezentowanie tożsamych dla zrzeszonych członków interesów wobec organów administracji publicznej, związków zawodowych oraz innych instytucji. Wartości i idee organizacji są bliskie wartościom Provemy, która priorytetowo podchodzi do aspektów prawnych, uczciwej konkurencji i lojalności wobec swoich klientów.

Provema to polski fintech z siedzibą w Katowicach, który działa na rynku od 2015 roku. Specjalizuje się w wykorzystaniu algorytmów z użyciem sztucznej inteligencji w ocenie ryzyka kredytowego. Opracowane rozwiązania pozwalają na obniżenie kosztów działalności oraz zmniejszenie szkodowości związanej z udzielaniem pożyczek. Spółka na początku swego istnienia była niewielką firmą pożyczkową specjalizującą się w zobowiązaniach krótkoterminowych. Sukcesywnie stawiała sobie jednak coraz to nowe cele, bo jak twierdzi prezes zarządu, Grzegorz Szulik, pożyczki nie zaspakajają w 100% ich ambicji. Stale podnoszą poprzeczkę sobie i innym firmom pożyczkowym odważnie krocząc po świecie branży finansowej. Provema pomimo niedługiego stażu ma na swoim koncie różne sukcesy, do których zdecydowanie można zaliczyć m.in. otrzymanie od Komisji Nadzoru Finansowego licencji małej instytucji płatniczej czy wejście na rynek w Hiszpanii.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Provema nowym członkiem Polskiej Organizacji Niebankowych Instytucji Płatności BIZNES, Finanse - Provema dołączyła do grona członków Polskiej Organizacji Niebankowych Instytucji Płatności, zrzeszającej firmy z branży płatniczej.
Hashtagi: #BIZNES #Finanse

A to już wiesz?  Czy nasze oszczędności da się jeszcze skutecznie pomnażać?

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy